Mire jó a vonalkód és a vonalkódolvasó
A vonalkódolvasó készülékek kifejezetten a gyors és hibátlan adatrögzítési alkalmazásokhoz és folyamatok automatizálásához lettek létrehozva, melyeket elősorban a kiskereskedelmi, gyártási, szállítási és logisztikai, valamint egészségügyi ágazatokban használnak. A vonalkódolvasó készülékek kiemelkedő teljesítményt és megbízhatóságok kínálnak a különböző technológiáknak köszönhetően: lézer, linear imager, area imager. A vonalkódolvasók burkolata robusztus – ellenáll a külső behatásoknak, de van antimikrobális kivitelő is – ami lehetővé teszi a vonalkód leolvasó készülékek szinte bármilyen környezetben.
A DunaShop webáruház széles vonalkódolvasó kínálatában minden típusú adatgyűjtési, azonosítási tevékenységhez könnyedén talál megfelelő eszközt. A vonalkód olvasó készülékek között található vezetékes és vezeték nélküli kivitelű készülék. Portfoliónkban csakis a legismertebb és legmegbízhatóbb vonalkódolvasó gyártók termékei találhatóak, melyek készen állnak a jelenlegi és jövőbeli igények és alkalmazások megoldására.
A vonalkódolvasó készülékek előnyei
A vonalkódolvasó készülékek használata számos előnnyel jár minden felhasználó számára, de nyugodtan kijelenthetjük, hogy bizonyos ágazatok nem is tudnának már ilyen készülékek nélkül működni. A DunaShop közel 2 évtizedes vonalkódtechnikai tapasztalata alapján minden ügyfele részére a legjobb megoldást tudja biztosítani az adott alkalmazáshoz, a piacon elérhető legjobb ár/teljesítmény mellett.
- Pontosság: kiküszöböli az emberi hibákat és megakadályozza az erőforrások szükségtelen pazarlását.
- Hatékonyság: Javítja a teljesítményt és maximalizálja a termelékenységet
- Minőség: növelje a termék/szolgáltatás minőségét vonalkódolvasó készülék használatával. A gyártási és kereskedelmi folyamatok ellenőrzésére, valamint a lehető legjobb teljesítmény és eredmény biztosítása érdekében történő ellenőrzésre.
- Jövedelmezőség: a vonalkódolvasó készülék használatával nő a nyereségesség és csökken a rezsiköltség.
- Könnyű integráció: a vonalkód olvasókat csak egyszerűen csatlakoztatni kell a kiszolgáló egységhez (számítógép, pénztárgép, tablet, stb.), ezenkívül semmilyen illesztőprogram telepítésére nincsen szükség.
A vonalkódolvasó készülékek gyakori alkalmazásai
Függetlenül attól, hogy a vállalkozás az adatgyűjtési tevékenység automatizálását, a raktári készlet kezelését, a teljes ellátási lánc nyomon követhetőségét vagy épp a kereskedelmi egységekben a vásárlók kiszolgálásának sebességét szeretné növelni a vonalkódolvasó készülékek megoldást jelentenek az alkalmazások széles körére.
- Kereskedelem: legyen szó bármilyen kereskedelmi tevékenységről (élelmiszer, gyógyszertár, divatáru, stb.) a vásárlók gyors, sorban állás nélküli fizettetése az egyik fő cél. Gondoljunk csak bele, milyen lenne manapság egy kereskedelmi egységben a vásárlás, ha a 80-as évekhez hasonlóan egyesével kellene beütni a termékek árát. A vonalkódolvasó készülékek gyors, pontos és megbízható adatrögzítést tesznek lehetővé.
- Raktározás: az áruátvétel és árukiadás minden raktárfelügyeleti és készletkezelő rendszer kritikus eleme. A vonalkód olvasó készülékek technológiája lehetővé teszi a vállalatok számára, hogy valós időben ellenőrizzék a készleteket, az áruátvétel vagy árukiadás során pedig kizárják a tévedést. A vonalkód használata és a vonalkódolvasók alkalmazása maximalizálja a rendelések pontos teljesítését és a folyamatok hatékonyságának növelését.
- Leltározás: A vonalkódolvasó használatával a leltározási folyamat időráfordítása a töredékére csökken. A raktárakban csak le kell olvasni a termékek vonalkódját, helykódját és a mennyiség rögzítése után már mehetünk is a következő leltározandó termékhez.
- DPM közvetlen jelölés: A DPM vonalkódok az alkatrészekbe kerülnek bemarásra vagy lézergravírozásra. Ezek a DPM vonalkódok tartalmazzák a termékinformációkat (sorszám, alkatrészszám, dátum, cikkszám, stb.) mely hosszútávú és tartós jelölést biztosít az alkatrész teljes életciklusán keresztül.
A vonalkódolvasó készülékek főbb kategóriái
1D vonalkódolvasó
Az elmúlt évekig a legtöbbet értékesített vonalkódolvasó típusok, melyek 1 dimenziós vonalkódok (EAN13, Code128, stb.) dekódolására alkalmasak. A felhasználási területhez alkalmazkodva létezik kézi, állványos, vezeték nélküli, fix telepítésű verziójuk, melyek kereskedelmi vagy ipari használatra alkalmasak.
2D vonalkódolvasó
Napjainkban egyre nagyobb teret hódítanak a 2 dimenziós kódok (QR kód, PDF kód, DataMatric kód, stb.), így az ebbe a családba tartozó vonalkód leolvasókkal egyre több helyen találkozhatunk. A 2D leolvasók természetesen az 1D vonalkódokat is dekódolják. Kivitelük szempontjából létezik kézi, állványos, vezeték nélküli, fix telepítésű verziójuk is, melyek kereskedelmi vagy ipari környezetben használhatóak.
Vezetékes vonalkódolvasó
A vezetékes olvasók kézben vagy állványba (másnéven kézkímélő, prezentációs mód) helyezve használhatók. Felhasználásuk abban az esetben javasolt, amikor a leolvasandó kódot tartalmazó árucikket, terméket könnyebb mozgatni, mint fordítva. A vezetékes vonalkódolvasókból az alkalmazási környezetet figyelembe véve megkülönbözetünk kereskedelmi/vállalati és ipari típusokat.
Vezeték nélküli vonalkódolvasó
A vezetékes olvasók kábel nélküli verziói, melyek Bluetooth vagy speciális rádiós kapcsolaton keresztül kommunikálnak. Ezt a rádiós kapcsolatot általában WiFi névvel illetik, de nem a szokványos hálózatot használják, hanem a dokkolójukkal egyedi frekvencián építik fel a kapcsolatot. Különböző hatótávolságú verziójú vonalkódolvasók léteznek 10 métertől egészen a 150 méteres tartományig. Felhasználási módja szerint léteznek kereskedelmi/vállalati és ipari környezetben használható típusok is.
Ipari vonalkódolvasó
Az ipari kivitelű vonalkód leolvasók fejlesztésénél a gyártók nagy hangsúlyt fektetnek az extra igénybevételre. Ezekre a vonalkódolvasókra jellemző, hogy jobban ellenállnak a környezeti hatásoknak (nagyobb magasságból, többször leejthetőek), valamint az extrém hideg hőmérsékletnek (akár -20 C°), pornak és fröccsenő víznek. A szkennerek külső házán kívül a belső kialakításuk is speciális, ezzel csökkentve a mechanikai sérülések okozta meghibásodás esélyét.
Asztalra helyezhető vonalkódolvasó
Az asztalra, vagy pultra helyezhető vonalkódolvasók speciális formavilágot képviselnek. Használatuk során ezeket a szkennereket nem kell kézben tartani és olvasófejük egyszerre több irányból is pásztázza a vonalkódokat. Ezeket a típusú olvasókat közepes forgalmú áruházakban használják előszeretettel.
Pultba építhető szkenner
Nagyobb boltok, áruházak és multik kasszáinál alkalmazzák a pultba építhető vonalkódolvasókat. Kialakításuk során különleges karcálló üveggel látják el a gyártók, így a folyamatos mechanikai érintkezések sem okoznak problémát a kód leolvasóban. A készülékekben lévő olvasófej egyszerre több irányból pásztázza az előtte elhaladó kódokat, ezzel is gyorsítva a kiszolgálást.
Fix telepítésű vonalkód leolvasó
Ipari automatizált rendszerekhez használják a fixen telepíthető vonalkódolvasókat, ahol a felhasználók kezeinek szabadon kell maradnia. A vonalkód leolvasók ellenállnak az extrém környezeti viszonyoknak, így a legnehezebb olvasási körülmények között is használhatóak – futószalag, gépsor, stb.
Közel 20 éve foglalkozunk vonalkódolvasó kereskedelemmel, szervizeléssel!
Évente több ezer vonalkódolvasót értékesítünk, így tapasztalatunk egyedülálló!
Mi már nem kísérletezünk, hogy kitaláljuk mi működik és min nem!
Már az évek során megfizettük a tanulópénzt, így a felhasználási igénynek megfelelő vonalkódolvasót ajánlunk!
Amiért megéri a minket választani vonalkódolvasó vásárlásnál?
- közép-európa egyik legnagyobb vonalkódolvasó raktárkészletéből válogathat
- kategóriától függően több száz vonalkódolvasó található raktárunkban, amit másnapra kiszállítunk
- on-line figyelemmel kísérhető oldalunkon saját és a gyártók vonalkódolvasó raktárkészletét
- szakértő kollégáink, szervizeseink folyamatosan gyártói képzéseken vesznek rész
- nagyobb értékű, mennyiségű vonalkódolvasó vásárláshoz gyártói ártámogatást biztosítunk
Amiért több ezer ügyfél minket választott már?
- a haza piacon egyedülálló vonalkódolvasó beszállítói háttérrel rendelkezünk
- meghallgatjuk igényeit, ami alapján kiváló és költséghatékony vonalkódolvasási megoldást biztosítunk
- precíz igényfelmérést és szakmai tanácsadást nyújtunk, 20 év tudással a hátunk mögött
- nem csak ígérjük, hogy 10 év múlva is fordulhat hozzánk segítségért, ezt több ezer ügyfelünk már megtapasztalhatta
- nálunk nem csak a multik számítanak, a kis vállalkozások igényeivel is kiemelten foglalkozunk
- nem csak értékesítünk, de igény esetén szervizünk segít az üzembehelyezésben is
Gyakori kérdések vonalkód olvasóval kapcsolatban
Hogyan működik a vonalkódolvasó?
A vonalkódolvasó egy olyan készülék, ami a vonalkódok gyors és precíz feldolgozását látja el. Nemes egyszerűséggel egy normál billentyűzethez szoktuk hasonlítani, hiszen pontosan azt a funkciót látja el, mintha a kód tartalmát begépelnénk. A vonalkódolvasóban alkalmazott olvasófej technológiájától függően egy szempillantás alatt felismeri a vonalkódot, mely digitális adattá alakítva továbbítóik a feldolgozó egység (pl. számítógép, pénztárgép, stb.) felé. A leolvasott vonalkód adattartalma a kurzor aktuális pozíciójába továbbítódik, azaz, ha egy word dokumentumba vagyunk akkor ott jelenik meg, ha a böngésző címsorában, akkor pedig ott.
Mire jó a vonalkód olvasó, mire kell figyelni vásárlásnál?
A vonalkódolvasók feladata a termékeken található vonalkódban tárolt információk felismerése és továbbítása a számítógép vagy pénztárgép felé. Maga a vonalkódolvasó gyorsítva és automatizálva azt a folyamatot végzi el, mintha kézzel beírnánk a billentyűzeten a kódban található karaktereket. Mindez természetesen sokkal pillanatok alatt és hiba nélkül!
A vonalkódolvasóknál nincsen szükség semmilyen bonyolult telepítésre, csupán csatlakoztatni kell a kiszolgáló egységhez és már használatba is lehet venni. A legtöbb vonalkódolvasónál a Magyar ABC betűi miatt (0-ö probléma) szükséges egy rövid konfigurálási folyamat - minden vonalkódolvasónál az adatlapon a programozási dokumentáció ingyenesen elérhető.
Vonalkódolvasó használathoz milyen szoftverre van szükségem?
Általánosságban elmondható, hogy a vonalkódolvasó készülékek működéséhez nincsen szükség semmilyen szoftverre vagy illesztő programra. Egyszerűen csak csatlakoztatni kell a vonalkódolvasó készléket a számítógéphez, ami pillanatok alatt felismeri, telepíti és már használatra kész.
Milyen hatótávolságban kommunikál a vezeték nélküli vonalkódolvasó?
A vezeték nélküli kommunikációt támogató vonalkódolvasók hatótávolsága gyártónként/modellenként változik 10 métertől egészen a 150 méterig. Minden esetben kérjük ellenőrizze a termék adatlapján a paraméterek fülön található adatokat. Fontos tudni, hogy az oldalunkon található hatótávolságra utaló adatok, a gyártó által közölt információk, mely változhat a hely adottságaitól függően (pl. vas polcok, vasbeton fal, stb-stb.).
Mobiltelefon, táblagép képernyőjéről milyen vonalkódolvasó képes olvasni?
Ahogy már a fenti kérdésekben is kitértünk rá, többféle optikával azaz képfeldolgozási technológiával rendelkező vonalkódolvasó létezik. A legnagyobb múltra visszatekintő lézer olvasófejjel rendelkező vonalkód leolvasó készülékek a technológiájukból adódóan nem alkalmasak képernyőről történő adatfeldolgozásra. A Linear imager és Area imager olvasófejek azonban másféle módon dolgozzák fel a vonalkódok adattartamát, ezek a készülékek így könnyedén olvasnak mobiltelefonról, tabletről, adatgyűjtőről, stb.
Melyik vonalkódolvasó képes QR kód vagy 2D kód olvasásra?
A 2 dimenziós vonalkódok leolvasására képes készülékek kinézetben nem, csak az alkalmazott olvasófejben vagy firmware-ban különböznek egymástól. Általánoságban elmondható, hogy az Area imager optikával szerelt vonalkódolvasók alkalmasak 1 és 2 dimenziós vonalkódok olvasására, ráadásul ezek a készülékek könnyedén dekódolják a rossz minőségű vagy sérült kódokat is.
További értékes információk érhetőek el a vonalkódolvasó vásárlási útmutatónkban!