A vonalkódolvasó az adatrögzítéshez nélkülözhetetlen eszköz
Vegyük példaként egy közepes kereskedelmi egység átlagos napját, ahol óránként akár száz vásárló is megfordulhat. Vajon milyen tempóban haladna a sor, ha a termékek árát hagyományosan, kézzel kellene beütni a pénztárgépbe? Felgyorsult világunkban valószínűleg idegőrlő lenne a várakozás.
Viszont egy olyan eszköz segítségével, mint amilyen a Datalogic QBT2400 vonalkódolvasó, a munka és a sor gyorsabban halad, a vásárló elégedetten távozik. Ráadásul még legközelebb is visszatér, hiszen nem kellett rossz tapasztalatokat szereznie.
A vonalkódolvasó segít a folyamatok automatizálásában
A vonalkódolvasó olyan eszköz, amit azért hoztak létre, hogy gyorsan és hibátlanul kivitelezhető legyen az adatrögzítés. Ennek óriási szerepe van a folyamatok automatizálásában. Egyaránt alkalmazható a gyártási, a logisztikai, a kiskereskedelmi, a szállítási, valamint az egészségügyi ágazatokban.
A vonalkódolvasó készülékek kimagasló teljesítményt nyújtanak, miközben magas fokú megbízhatóságot biztosítanak. Ezt a különböző technológiáknak köszönhetően érik el, ami lehet lézer, linear imager vagy area imager.
Milyen előnyei vannak a vonalkódolvasó készülékeknek?
A vonalkódolvasó készülékek számos előnyt tartogatnak a felhasználók számára:
- Pontosak: megakadályozzák az emberi hibákat, tévedéseket, így a vállalkozását emiatt nem érheti anyagi kár
- Hatékonyak: maximalizálják a termelékenységet és javítják a teljesítményt. Vannak olyan ágazatok, ahol a használatuk nélkül nem is boldogulnának a gazdasági szereplők.
- Minőséget képviselnek? növelik a szolgáltatás minőségét
- Jövedelmezőek: használatukkal emelkedik a nyereség
- Könnyen integrálhatóak: semmilyen illesztőprogram nem kell hozzájuk
Milyen főbb kategóriái vannak a vonalkódolvasónak?
A vonalkódolvasó főbb kategóriái a vonalkód szerint:
- 1D vonalkódolvasó: ezek az eszközök 1 dimenziós vonalkódok dekódolására alkalmasak. Létezik kézi, állványos, vezeték nélküli vagy fix telepítésű verziójuk.
- 2D vonalkódolvasó: 2 dimenziós kódok dekódolását végzik, előnyük, hogy az 1D vonalkódokat is dekódolják. Kivitel szempontjából van kézi, állványos, vezeték nélküli, fix telepítésű verziójuk is.
A vonalkódolvasó főbb kategóriái kivitel szerint:
- Vezetékes vonalkódolvasó: ez kézben vagy állványba helyezve használható.
- Vezeték nélküli vonalkódolvasó: Bluetooth vagy speciális rádiós kapcsolaton keresztül kommunikál.
- Ipari vonalkódolvasó: extra igénybevételre tervezték, jobban ellenáll a környezeti hatásoknak, az extrém hideg hőmérsékletnek, pornak, fröccsenő víznek.
- Asztalra helyezhető vonalkódolvasó: ezeket nem kell kézben tartani, az olvasófej egyszerre több irányból is pásztázza a vonalkódokat.
- Pultba építhető szkenner: különleges karcálló üveggel látják el, hogy a folyamatos mechanikai hatások se okozzanak problémát.
- Fix telepítésű vonalkódolvasó: jól ellenáll az extrém környezeti viszonyoknak, ennek eredményeképpen a legnehezebb olvasási körülmények között is alkalmazható.
Ha sikerült felkeltenünk az érdeklődését és további kérdései lennének a vonalkódolvasóval kapcsolatban, kérjük, keressen bennünket elérhetőségünk valamelyikén.
Kérjen ajánlatot szakértő kollégánktól!


Ennyi aktív vásárló választott minket!