Címkenyomtató, vonalkód nyomtató
Címkenyomtató kínálatunkban minden felhasználási területre kínálunk megfelelő eszközt, a legnevesebb gyártók kínálatából - Zebra, Godex, Epson, Honeywell, Sato.
Vállalatunk 20 éves tapasztalattal és a gyártók legmagasabb szintű támogatásával segít a megfelelő címkenyomtató kiválasztásában! Ezen felül biztosítjuk a kellékanyag ellátást (etikett címke, festékszalag, stb.) és igény esetén szervizünk a javítást és karbantartási feladatok ellátását is vállalja.
A címkenyomtató (másnéven: vonalkód nyomtató, etikett nyomtató) tekercses kiszerelésű öntapadós etikett címkére nyomtat. Kínálatunkban megtalálható a napi pár ezer etikett címke nyomtatására alkalmas printertől, a középkategóriás termékeken keresztül egészen a folyamatos üzemre képes ipari eszközökig minden!
TSC TE200 címkenyomtató
Zebra ZD411d címkenyomtató
Godex GE300 címkenyomtató
Zebra ZD220t címkenyomtató
Godex GE330 címkenyomtató
Zebra ZD220d címkenyomtató
Godex EZ2250i címkenyomtató
Primera LX500e színes címke nyomtató
Primera LX500e színes címke nyomtató
Primera LX910e színes címke nyomtató
Primera LX610e színes címke nyomtató
Primera LX600E színes címke nyomtató
Asztali kategóriájú címkenyomtató
Kisteljesítményű tekercses nyomtatók, melynek terhelhetősége napi átlagban 1000-3000 címke. Tökéletes választás irodákba, kereskedelmi egységekbe és kisebb volumenű gyártások címkézésére. Az asztali címkenyomtatók műanyag mechanikája ellenére is terhelhetőek esetenként nagyobb volumenű etikett nyomtatással - akár 15-30.000 címke alkalmanként - ha nem válik mindenapossá!
Közepes kategóriájú vonalkód nyomtató
Közepes teljesítményű tekercses nyomtatóra abban az esetben van szükség, ha a napi nyomtatási mennyiség eléri a 3000 címkét. Ebben a kategóriában található eszközök kiválóan megfelelnek logisztikai, kereskedelmi és gyártói felhasználásra is. A közepes teljesítményű címkenyomtatók további előnye, hogy nagyobb kiszerelésű kellékanyag használható, mint az asztali változatoknál, így ritkábban kell a kellékanyagot utántölteni - ezzel nő a termelékenység!
Ipari teljesítményű etikett nyomtató
Az ipari címkenyomtatók kompromisszummentes megoldást kínálnak! Ezeket a tekercses nyomtatókat folyamatos üzemre tervezték, ahol akár egész nap a hét minden napján termelniük kell! Az ipari kategóriás címkenyomtatók felépítése és mechanikája teljes egészében fém, így nagyobb védelmet nyújt a külső hatásokkal szemben.
Színes matrica címkenyomtató
A tintasugaras színes etikett címkenyomtató használata mellett egyre több vállalat teszi le voksát. Költséghatékony és gyors megoldást jelentenek kiváló minőségű színes öntapadós címke előállítására. Használatukkal az egy címkére eső költségek tekintetében verhetetlen megoldást jelentenek már kis darabszámú etikett nyomtatása esetén is!
Elsődlegesen olyan felhasználásra ajánljuk, ahol a színes címkéket eddig nyomdai úton szerezték be. Az Epson tintasugaras tekercses címkenyomtatók használatával kis és közepes darabszámú, prémium minőségű, színes öntapadó címkéket gyorsabban és kedvezőbb költségekkel készítheti el, úgy, hogy akár minden egyes matrica különbözik a másiktól!
Mobil címkenyomtató
A mobil címke nyomtatók olyan kis meretű eszközök, melyeket könnyedén az övre csatolva hordozhat a felhasználója. Speciálisan olyan feladatokra tervezték, ahol a mobilitás elengedhetetlen, mint a helyszíni étékesítés, raktári címkézés, stb. A mobil etikett nyomtatókat vezeték nélküli kapcsolaton keresztül (modelltől függően Bluetooth, Wifi) kézi adatgyűjtővel vagy akár okostelefonnal, tablettel is vezérelheti és indíthatja a címkenyomtatást.
Közel 20 éve foglalkozunk címkenyomtató kereskedelemmel, szervizeléssel!
Évente több ezer tekercses címkenyomtatót értékesítünk, így tapasztalatunk egyedülálló!
Mi már nem kísérletezünk, hogy kitaláljuk mi működik és min nem! Már az évek során megfizettük a tanulópénzt, így a felhasználási igénynek megfelelő címkenyomtatót ajánlunk!
Gyakran ismételt kérdések címkenyomtatóval kapcsolatban
A címkenyomtató mire használható?
Az első tekercses címkenyomtató 1988-ban jelent meg, mely az elmúlt 4 évtized során jelentősen átalakult, de alapjaiban mégis változatlan maradt. Napjainkban a vezető címkenyomtató gyártók a Zebra, Sato, Godex, TSC, Honeywell. Mindegyik gyártó széles termékportfoliót kínál, ami a legkülönfélébb igények kielégítésére is alkalmas. A címkenyomtató használatával költségkímélő módon nyomtathat etikett címkét. Sokan nem is gondolják, az élet szinte minden területén találkozunk címkével, ha bemegyünk egy élelmiszerboltba, vagy épp a plázába egy ruhaboltba. Azonban öntapadó etikett és címkenyomtató nélkül nem tudna működni egy gyártó üzem, de a logisztikai és futárcégek számára is elengedhetetlen.
A tekercses címkenyomtató hogyan működik?
A tekercses etikett címkenyomtatók kinézete és technológiája jelentősen különbözik a sokak által ismert tintasugaras és lézer nyomtatóktól. A címkenyomtató a nyomtatandó matricákat nem ívben, hanem tekercsben fogadja és folyamatos szalag formájában adagolja a kész etiketteket. A címkenyomtató típusától függően persze ezt akár azonnal fel is csévéli, vagy épp vágja, de ezek már mind extra funkciók. Technológiát tekintve direkt termál, termál transzfer és tintasugaras tekercses címkenyomtatókat különböztetünk meg. A nyomtatási folyamat során a szalagon elhelyezkedő stancolt címkék átfutnak a nyomtatófej alatt, mely a technológiától függően elvégzi a nyomtatást és így készülnek el a nyomott címkék.
Milyen címkenyomtató számomra az ideális választás?
A legegyszerűbb címkenyomtatók csak direkt termál azaz közvetlen hőátviteles technológiát támogatnak, melynél nincsen szükség festékszalagra vagy épp tintapatronra, csak hőérzékeny etikett címkére. A termál transzfer technológiát biztosító nyomtatók képesek direkt termál üzemmódban is nyomtatni, azonban festékszalag behelyezésével alkalmasak normál papír, műanyag vagy épp textil etikett címke nyomtatására is. A színes tintasugaras címkenyomtatóknál speciális INK azaz tintasugaras alapanyagú etikett címke szükséges, hogy megfelelő minőségű nyomatképet kapjunk, illetve még tintapatron a nyomat elkészüléséhez. Általában ezeknél a színes tintasugaras címkenyomtatóknál már külön, színenként cserélhetőek a tintapatronok – ezzel is segítve a költséghatékony címkenyomtatást.
Milyen teljesítményű címkenyomtató megfelelő számomra?
A címkenyomtatóknál a belépő szintet az úgynevezett asztali készülékek képviselik, melyek kiválóan alkalmasak kisebb boltok, logisztikai cégek címkézési igényeinek kielégítésére, hiszen akár napi 3000 etikett címke nyomtatására is alkalmasak. A közepes teljesítményű címkenyomtatók felépítése és mechanikája is jelentősen strapabíróbb, termelékenységét tekintve pedig akár 4-9000 etikett címke előállítására is alkalmasak naponta. Az ipari címkenyomtatók kompromisszummentes megoldást biztosítanak, felhasználásuknál nem probléma a folyamatos (24/7) megterhelés.
Milyen etikett címke használható a címkenyomtatómba?
A címkenyomtatók üzemeltetéséhez tekercses etikett címke használata szükséges, valamint a támogatott/alkalmazott nyomtatási technológiától függően festékszalag/tintapatron. Két fontos dologra azonban szeretnénk felhívni a figyelmet! Fontos, hogy jó minőségű kellékanyagot (címke, festékszalag) használjon hiszen ez jelentősen befolyásolja a címkenyomtató élettartamát. A másik, hogy kerülje el az árcsapdát, hiszen a piacon létezik néhány 10.000 Ft-ért is címkenyomtató, azonban ezeknek a gyártóknak a készülékeihez rettenetesen drága a címke és korlátozott a méret/alapanyag választék. Már napi 10 etikett címke nyomtatása esetén is néhány hónap alatt átfordul a mérleg és évek alatt jelentős költség megspórolható ha Zebra, Godex, Sato, TSC gyártók készülékét vásárolja.
Hány színnel tud nyomtatni a címkenyomtató?
A direkt termál és termál transzfer technológiájú tekercses etikett címkenyomtatók egy szín nyomtatására alkalmasak, árnyalat és színátmenet nélkül. A termál transzfer nyomtatókba vásárolható színes festékszalag is - pl. piros, kék, zöld – de ebben az esetben is csak ebben az esetben is csak ennek az egy színnek a nyomtatására képesek. A színes tintasugaras címkenyomtató ezzel szemben a négy alapszínből (YMCK) keveri ki a nyomatképet, így bármilyen színes etikett készíthető. Fontos tudni, hogy pantone-, arany-, ezüst-, fehér- szín nyomtatásra a technológia még nem alkalmas.
Mi a címkenyomtatónál a vágó egység?
A tekercses etikett címke nyomtatóknál egy általában opcionálisan vásárolható egység, mely a nyomtatási folyamat során „darabolja” a címkéket. Több féle vágási technológiát különböztetünk meg, mely más-más alapanyagú etikett címkéhez használható (pl. guillotine, forgó, stb.)
Mi a címkenyomtatónál a címkeleválasztó egység?
A címkeleválasztó (másnéven peeler, dispenser) a tekercses címkenyomtatókhoz opcionálisan vásárolható kiegészítő. A címkeleválasztó használatánál a nyomtatási folyamat egyesével történik, minden etikett címkét csak egy picit „tol” kifelé a nyomtató, így megkönnyítve a hordozóról történő elvételt és a termékek címkézését. Az öntapadó etikett eltávolítása után a nyomtató elvégzi a következő címke nyomtatását és a folyamat így folytatódik.
Mit jelent a címkenyomtatónál a DPI érték?
A DPI az angol dots per inch rövidítése, ami azt jelenti, hogy 1 inch-en belül mennyi pont található a nyomatban – ez a címkenyomtató felbontásának a mérőszáma. Minél nagyobb a címkenyomtató fejének a felbontása, annál részletgazdagabb nyomatkép előállítására alkalmas. Az általános címkézési feladatok ellátására tökéletesen elegendő a 203 dpi felbontású címkenyomtató, azonban ha kis betűméret vagy részletgazdag logó nyomtatása is feladat akkor már a nagyobb felbontású verziók vásárlása javasolt.
Saját etikett címke tervet hogy tudok készíteni?
A webáruházunkban vásárolható tekercses címkenyomtató készülékekhez ingyenesen biztosítunk alap funkciók ellátására alkalmas címke tervező szoftvert. A programmal egyszerűen és könnyedén tervezhet címkéket, mely szabadon tartalmazhat vonalkódot, szöveget, grafikát, logót, stb – az ingyenes tervező program ügyfeleink jelentős részének igényeit kielégíti. Ha speciális igény merül fel, úgy mint az adatbázis nyomtatás, RFID kódolás, stb. abban az estben fizetős címketervező és nyomtató szoftver vásárlása szükséges, melyből szintén bőségesen talál választékot áruházunkban.
Mi szükséges etikett címke nyomtatáshoz?
Etikett címke nyomtatáshoz három fő dolog beszerzése szükséges. Az első egy megbízható és a nyomtatási terhelésnem megfelelő kapacitású tekercses címkenyomtató, melyhez szükséges egy címketervező szoftver és kiváló minőségű kellékanyag (öntapadó etikett címke, festékszalag, tintapatron, stb.) hiszen ez jelentősen befolyásolja a nyomtató élettartamát.